Працюємо з 09:00 до 20:00 пн.-пт.
У більшості людей, рід діяльності яких так чи інакше не пов'язаний з..

Що таке броненакладки і для чого вони потрібні?

У більшості людей, рід діяльності яких так чи інакше не пов'язаний з виготовленням дверних полотен, замикаючих пристроїв різного принципу дії або інших супутніх околодверного тематиці аксесуарів при найближчому розгляді може бути виявлений пробіл у знаннях щодо розуміння того, що таке броненакладка, як вона виглядає і в чому проявляється її функціональна приналежність.

Як виглядає броненакладка на дверях

І справа навіть не в тому, що людина може бути просто банально недосвідчений у цьому питанні або не цікавиться ним унаслідок відсутності необхідності в його використанні, а в простому незнанні того факту, наскільки істотно використання такого «пристосування» здатне підвищити взломостойкость двері, і, відповідно - персональну безпеку майна і здоров'я людей, що знаходяться за нею. Сама ідея установки оснащення дверного полотна додатковими елементами зовсім не нова, так як ще в давні часи людство всіляко намагалося убезпечити себе і свою власність від зовнішніх загроз, таких як дикі звірі або грабіжники шляхом установки додаткових засувів, клямок, підпірок і пасток, які були винайдені і знайшли застосування тільки з однією метою - підвищити міцність дверного отвору і якомога сильніше і довше протистояти зовнішньому тискові.

Спочатку в якості таких елементів використовувалися «підручні» кошти: дерев'яні кілочки або бруски, металеві скоби, затискачі та ущільнювачі, а потім і перші механічні замки. Зрозуміло, що вигляд у них був грубий і нехитрий, але, з плином часу вони почали видозмінюватися і навіть здобувати деяку естетику, еволюціонували з речей громіздких і неотесаних в якусь подобу доповнення інтер'єру або екстер'єру дверного полотна з натяком на продовження або доповнення стилю приміщення. На сьогоднішній день броненакладка набула вигляду цельнолитого, нерухомого металевого пристрою, що рухається частиною якої є тільки та її частина, в яку входить ключ.

Сучасна італійська броненакладка Azzi Fausto Antidrill SB Броненакладка Azzi Fausto Antidrill SB в розрізі

Розмір діаметра броненакладки розраховується таким способом, щоб повністю перекрити найбільш вразливу частину дверей - замкову щілину. Основний матеріал, який використовують для виготовлення броненакладок - твердосплавні матеріали, найбільш поширеним з яких є сталь, що пройшла кілька щаблів легування або гарту. Цей матеріал легко виготовляємо, широко поширений, відносно недорогий, і дозволяє легко проводити його компоновку з іншими елементами. Єдиного стандарту, який регламентує зовнішній вигляд і матеріали для виготовлення броненакладок не існує, тобто, фактично кожен виробник власноруч вибирає свій стиль і моделі, які стають впізнаваними при більш детальному розгляді. За типом монтажу прийнято розрізняти два варіанти: з можливістю «накладної» установки, здійснюваної безпосередньо на зовнішню сторону дверного полотна, і врізні, монтаж яких проводиться вглиб двері або, що ще краще - на замок.

З точки зору складності установки, то тут «пальму першості» міцно утримують накладки з врізним типом установки, але складність монтажу в цьому випадку компенсується досягненням максимального ступеня захисту. Крім цього, накладки з врізним типом монтажу набагато важче отримати, що, в свою чергу, сильно ускладнює «роботу» зломщика, так як при такому способі установки використовуються стягнуті гвинти діаметром 5-8 мм. Що ж стосовно міцності і технічних характеристик, то тут броненакладки накладного типу практично ідентичні своїм «врізним побратимам». Найбільш вразливим місцем накладних броненакладок залишається їх спосіб монтажу - в порівнянні з врізними броненакладками їх набагато легше витягти. Процес вилучення броненакладки з накладним способом установки істотно полегшується тим фактом, що вона монтується накладним способом і кріпиться до дверного полотна гвинтами зсередини. Крім того, існує досить висока ймовірність захоплення краю броненакладки спецінструменту і подальшої її деформації або знищення.

Деяким нововведенням в спосіб захисту замкового отвору двері є використання дверної ручки на спеціальній планці, яка виконує роль броненакладки. Якщо підвести проміжний підсумок, то стає зрозуміло, що поняття «броньованих дверей» неможливо без застосування якісних замків з різними ступенями секретності і наявності на дверному полотні грамотно встановленої броненакладки. Слід враховувати, що монтаж броненакладок можливий як на механічні, так і електромеханічні замки. Статистика стверджує, що на сьогоднішній день найбільш вразливим місцем для злому дверного полотна є місце розташування дверного замка і околозамочной свердловини, а саме «низька» опірність замків циліндрового типу проти неінтелектуальних, тобто силових методів злому.

Вставка Sigilio в циліндрі CISA Astal S

Серйозність цієї проблеми підтверджується тим фактом, що навіть якщо під час виготовлення циліндрового механізму були використані якісні тугоплавкі з'єднання і іспользовалісь сучасні методи оснащення циліндра великою кількістю секретних комбінаторики, то протидіяти такому грубому способу злому, як вибивання, вони не в силах. Звичайно, як і в кожному правилі, тут присутні і винятки у вигляді передових напрацювань таких компаній як Cisa або Mottura, що дозволяють впровадити в корпус циліндрового механізму сталеві вкраплення-вставки, що перешкоджають силового злому, але це, швидше за окремі випадки, які поки не знайшли повсюдного застосування. У будь-якому випадку, якісна і грамотно встановлена ​​броненакладка здатна істотно підвищити рівень опірності злому замка зокрема і дверного полотна в цілому. Так що, якщо розглядати безпеку входу в приміщення в комплексному ракурсі, то без установки додаткового захисту у вигляді броненакладки не обійтися.


Броненакладки стильні і міцні

Як приклад, можемо подивитися на сучасні конструктивні рішення виконання дверних полотен. Наприклад, якщо для вас безпека стоїть на першому місці, то ви повинні розуміти, що броненакладка не може бути виготовлена ​​з простих матеріалів, так як виготовлення якісної речі - процес довгий і скрупульозний. Найвідоміші світові бренди недарма так пильно стежать за технологічним процесом виготовлення, виливання форми і конструктивними дрібницями при проектуванні лекал броненакладок на полотно в області замкової щілини. Основний упор крім зносостійкості і мощі роблять і на злиття із загальним дизайном. Тому, заходячи в такі приміщення як банк, офіси великих корпорацій, ювелірні магазини і т.д., швидше за все ви навіть не помітите, що відкрили (посилені броненакладкою) двері, не доклавши великих зусиль (завдяки сучасним технологіям сплавів, вага броненакладки зменшений в рази в порівнянні з першими моделями, а міць і надійність збільшується з кожною модифікацією з року в рік). Конструктивна продуманість броненакладки дозволять з легкістю її встановити на замок, забезпечивши йому додатковий захист. Дуже красиво обіграли розташування броненакладки дизайнери. Сьогодні можна підібрати на будь-який смак і колір не тільки полотно, дверну коробку або дверну ручку, а й броненакладку для вашого замку, попередньо проконсультувавшись з дизайнером і, виклавши йому свої побажання, настояти на змішуванні краси рішення з безпекою і практичністю.

Варіанти декору для броненакладок

Якщо подивитися на текстуру матеріалів виготовлення броненакладок, то ми можемо умовно поділити їх на три групи, а саме: глянцеві, матові і з вкрапленням. За надійності вони нічим не відрізняються, форми їх також можуть бути повністю ідентичні або навпаки унікальні, а ось по «приємності» дотики різниця буде відчутна. Окремо варто сказати про міцність броненакладок, яку перевіряють на заводах (як правило, для іменитих виробників США, Європи та Азії це стандартна практика) відразу після відливання. Якщо якість матеріалів і технологічний процес дотримані - шлюб практично виключений. Не дарма ж жодне приміщення, в якому зберігається цінна інформація або працює персонал великих компаній не обходиться без броненакладки на замку. Це свідчить про турботу навіть в крихітних за розмірами деталях.


Сама практична броненакладка - врізна

Особливою надійністю і міцністю зарекомендували себе врізні броненакладки, встановивши їх, ви піднімаєте безпеку на новий рівень. Звичайно, такого типу накладку варто встановити на металеву або дерев'яну (з міцних порід дерева, яке пройшло не одну обробку) двері, ступінь секретності замків у якій буде на високому рівні. Як ми вже знаємо, установка виразний броненакладки не найпростіший процес - для цього потрібно висвердлити спеціальної форми отвір в дверному полотні (зазвичай це отвори роблять в першому кулі металу або дерева). Таке отвір повинен враховувати діаметр накладки, іншими словами, не повинно бути зазорів між захисним листом полотна і броненакладкой після її установки на дверний замок. Якщо фіксація накладки відбувається шляхом вкручування гвинтів в корпус самого тіла замку, така комбінація вважається більш надійною. Таким чином монолітність конструкції підвищується. Якщо установка броненакладки проведена правильно, при спробі злому у зловмисників буде багато клопоту, щоб дістатися до циліндра в замку.

Вид броненакладки врізної

Якщо ви все-таки розглядаєте до покупки і подальшої установки накладної броненакладки, ви повинні врахувати, що в плані безпеки накладна сильно програє виразний. Так, накладну простіше встановити, але і зламати теж простіше. Такий тип захисту є формений основу, яка прикриває своїм корпусом тіло замкового циліндра тим самим захищаючи його. Накладна броненакладка кріпиться за допомогою двох довгих болтів, які проходять крізь захисний рівень двері до основного "тіла" дверного замка. Накладну броненакладку простіше збити молотом або відламати за допомогою лома. Справедливості заради варто відзначити, що завдяки багаторічній роботі компаній в сфері збору статистичних даних на основі інформації за характером злому дверей були розроблені посилені сплави металів, які застосовуються для інсталяції болтів кріплення накладної броненакладки до основи замка. Хоч і прогрес в плані безпеки матеріалів накладної броненакладки не стоїть на місці, прийнято вважати саме врізні броненакладки еталонами безпеки.

Тип накладної броненакладки

Останнім часом час, після появи широкого асортименту відмичок та спецінструменту для розтину замків сувальдного типу, будь то (болгарський ключ, самоімпрессія, класичний набір спецотмичек) найбільш гостро і актуально постало питання захисту замкової щілини механічних сухозлотних механізмів.

Для цього використовують спеціальні броненакладки, як врізного так і накладного способу монтажу.

Спробуємо перерахувати і охарактеризувати деякі з них.

  • Найбільш простими і недорогими в ціні є врізні броненакладки з додатковим натискним кулькою всередині, що дозволяє введення ключа в механізм тільки після проходу броненакладки і повороту ключа в ній на 90 градусів.
  • Дорожча і захищена врізна броненакладка з принципом повороту ключа і відкриття замкової щілини є захисна Mappe, уявлення на нашому ринку компанією CISA. Головна відмінність - це додатковий піковий код броненакладки, який розташований на ключах, що входять в її комплект. При чому слід акцентувати увагу, що для забезпечення високого рівня секретності піковий код на кожній броні - индивидуальнее. Крім цього конструктора CISA передбачили додатковий захист корпусу броненакладки проти вандального зламу у вигляді спеціального посиленого сталевого ковпака. Соответсвенно після установки диною виразний броненакладки прохід через неї спецінструменту або відмичок в механізм замка практично неможливий. При цьому монтаж Mappe можна виробляти на замки CISA вже раніше встановлені на металевих дверях. Тим самим значно підвищуючи секретність і безпеку ваших дверей в цілому.

Броненакладка для сувальних замків CISA MAPPE Захисний бронеколпак для CISA MAPPE

  • Одним з останніх модних напрямів захисту вхідних свердловин є магнітні броненакладки. В даному випадку мається на увазі наявність додаткового магнітного ключа, який проводить відкривання замкової щілини, для введення і роботи ключа основного сугальдного механізму.


Варто відзначити, що установку броненакладки можна здійснити на будь-які двері. Головне, щоб в обраному вами замку з секретом була передбачена можливість для установки засоби захисту замку.

Якщо у вас виникають сумніви щодо самостійної установці обраної вами броненакладки (будь то врізна або накладна), то варто звернутися до фахівця. Як і в інших сферах надання послуг, правильна інсталяція броненакладки на замок має величезне значення в плані безпеки.

Загалом, броненакладки - це не просто черговий продукт, призначений тільки для краси, а й пристрій, який покликаний служити вірою і правдою, захищаючи ваші володіння не поодинці, а в парі з якісним замком зі складним секретом і дверним полотно. Пам'ятаєте приказку, яка говорить, що скупий платить двічі? Після одного «вдалого» злому наслідки будуть обчислюватися багаторазово перевищує номінальну вартість якісної броненакладки.

У мережі інтернет можна зустріти чимало відгуків, в яких люди, що купили собі замок і встановивши якісну броненакладку на полотно - сплять спокійніше, не переймаються за можливий злом приміщення. Адже підібратися до «серця» замку набагато важче, якщо встановлена ​​броненакладка. Купивши якісну броненакладу, ви будете впевнені, що замок не зможуть безшумно розпиляти, видавити, розігнути без спеціального інструменту або банально розкрити «дідівським» способом. Звичайно, все це коштує грошей, але задумайтеся: хіба може бути щось, важливіше безпеки рідних або зберігання дорогих вам речей? Думаю, кожен з нас знає відповідь на це питання і зробить вибір на користь додаткової безпеки близьких людей і збереження дорогого йому майна.

Схожі статті

12.05.2021
Щоб завоювати любов споживача і світову популярність, необхідно прой..
Топ 5 виробників електромеханічних замків в світі
21.07.2021
При виборі вхідних дверей, ми керуємося особистими мірками параметрі..
Чому ми радимо міняти дверні ручки від виробника дверей
28.07.2021
Що привертає увагу людини, який перший раз прийшов в квартиру? Звича..
Дверні ручки як прикраса невеликої квартири
31.07.2021
Чим відрізняється продукція топ-брендів від аналогів зроблених хорош..
Які бувають ключі для перекодування замка?
02.08.2021
Електромеханічний замок - це сучасний запірний механізм, в основі як..
Чому не працює електромеханічний замок?
02.09.2021
Замикаючі механізми для вхідних дверей сьогодні є надійні елементи з..
Особливості установки електромеханічного замка
10.09.2021
Головною деталлю, яка відповідає за складність запірного елемента, є..
Чим відрізняються сувальдні замки від циліндрових

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре