Дискусії про надійність того чи іншого замку для будинку, можна продовжувати «маленьку» вічність. Але стільки часу у нас немає, тому ми розглянемо найактуальніші критерії при виборі запірних механізмів, познайомимося з новинками на ринку і підведемо короткий підсумок.
Отже, чим слід керуватися при виборі надійного замка:
- визначати тип механізму, який найкращим чином підійде для нас.
- оцінює взломостойкость цікавить нас моделі.
- максимально-можливо намагаємося передбачити зручність і комфорт від використання обраного механізму.
- робимо аналіз ціни / якості запірного елемента.
Визначивши вектор мислення, давайте розглянемо які бувають типи замків, чим вони відрізняються між собою і які моделі заслуговують на увагу.
Типи замків для вхідних дверей
Через велику кількість пропозицій на ринку замикаючих механізмів, ми будемо розглядати тільки кращі бренди. А за основну лінію відбору, візьмемо класифікацію механізмів за такими параметрами, як:
- відкривання замикаючого елемента, воно може бути - механічним (з використанням класичного (за допомогою ключа) способу відкриття / закриття замка), біометричним (сучасні рішення засновані на скануванні відбитка пальця або сітківки очного яблука), з використанням магніту (під магнітом слід представляти ключ -карту), пристрої з клавіатурою (введення правильної кодової комбінації).
Як приклад сучасного механічного замка розглянемо новинку від італійського бренду Mottura, модель 52J535. В даному механічному замку реалізовані всі найсучасніші напрацювання в плані забезпечення високого рівня безпеки, такі як впровадження системи MyKey, яка перевіряє на справжність використаний ключ для відмикання замка. Характерною особливістю моделі є її захищеність від бампінга. Замикання самого механізму відбувається в чотири оберти ключа. Кількість застосовуваних ригелів (кожен має діаметр в 18 мм) дорівнює чотирьом. Виліт ригелів відбувається на 40 мм, кількість точок замикання замку - три. Дана модель замку користується великою популярністю і серед українських споживачів, завдяки високому рівню захисту та продуманості механізму.
- конструкція корпусу і спосіб інсталяції. Найпопулярнішим і одночасно надійним є виразний спосіб інсталяції замку з личинкою (циліндром) всередині. Відзначимо також навісні та накладні замки.
Цікавим варіантом до розгляду можна вважати новинку від Mottura, модель 84535. Даний механізм створений для установки врізним способом в металеве дверне полотно. Особливістю моделі є впроваджена редукторні система, яка суттєво підвищує термін експлуатації замка, при цьому завдяки їй - плавність ходу чотирьох ригелів стала ще м'якше. Також відзначимо застосування системи протистояння злому шляхом видалення циліндра.
- секретность механізму. Вона буває трьох рівнів - низькою (сюди входять недорогі і прості в плані конструкції замки), середньої (часом сюди відносять золоту середину, ціна / якість), високою (кращі і самі надійні представники з замикаючих елементів).
Розглянемо один з кращих замків з високим рівнем секретності - Mottura 54J939. Перед Вами сімбіозное рішення від італійських майстрів, яке увібрало в себе краще від сувальдного і циліндрового механізму секретності. За силове замикання замку в даній моделі відповідає Сувальдная частина замку, а циліндрична забезпечує контрольну функцію. Відзначимо можливість проведення самостійної перекодування замка. Клас захисту - сьомий. Загальна кількість ригелів - п'ять, діаметр кожного становить 18 мм, а точок замикання в замку - три. Традиційно в замку присутня засувка. Модель вийшла надійною і дуже затребуваною.
- безпека. Тут замки діляться на класи - перший (прості механізми), другий, третій, четвертий (сюди входять продумані з інженерної точки зору моделі, які мають високу взломостойкость).
- варіаціі корпусу і механізмів секретності. Завдяки універсальності розмірів циліндрів, споживач може сам вибирати комбінації з одного бренду або різних.
Механізми секретності
Розглянемо які механізми секретності можуть бути встановлені на дверне полотно вхідних дверей:
- сувальдний. Інсталяція в дверне полотно відбувається врізним способом або накладними. Відмінною особливістю сувальдного замку є довгий ключ. Даний механізм відмінно зарекомендував себе в плані надійності і стійкості до впливів атмосферних явищ, тому сувальдний механізм часто встановлюють на заміських будинках.
- ціліндровий. Також дуже популярний механізм, але зовсім в іншому виконанні - «личинки». Надійний, довговічний, частіше зустрічається на вхідних дверях квартир. Особливість - проста заміна серцевини замка при необхідності.
- електромеханічний. Даний тип секретності має віддалене управління, тому він вважається ідеальним вибором для тих, хто шукає високоякісний замок на дверне полотно заміського будинку. Якісним варіантом для розгляду буде електромеханічний замок від итальянського бренду CISA, модель 17685.
Даний замок створений з антивандальним системою, а спосіб установки - виразний. 17685 по праву вважається одним з кращих, просунутих рішень як основного механізму, який може інтегруватися в сучасні електронні системи управління і контролю доступу в будинок. Варто відзначити, що конструктивно замок виконаний монолітно, його можна використовувати зовні приміщення. За основний елемент секретності, всередині замку використаний сувальдний механізм. Відзначимо також можливість провести перекодування секрету, а також наявність засувки в замку.
- комбінований. Це пристрої, які в одному корпусі мають різні механізми секретності. Наприклад, сувальдний і циліндровий.
Цікавим варіантом комбінованого замку є модель Mottura 54797. Особливість - два різних механізму замикання в одному корпусі з врізним способом установки. Високий клас захисту, відмінно підійде для установки на металеві вхідні двері як в приватний будинок, так і в квартиру.