Продовжуючи нашу непорушну тематику, дотичну дверних ручок і їх практичного застосування, сьогодні ми розглянемо такий їх різновид, як дверні ручки, виготовлені для використання в тандемі з електромеханічними замками (а заодно трохи познайомимося і з ними). Зазвичай такий тип дверних ручок CISA можна купити без особливих проблем і вони застосовуються як на вхідних або міжкімнатних дверях, так і на дворових хвіртках або гаражних секціях, тобто область застосування їх досить-таки велика й здатна охопити більшість побутових потреб і ситуацій, в яких може виявитися пересічний користувач.
Для початку давайте розберемося, що ж саме являє собою електромеханічний замок CISA і який у нього принцип роботи. Замок на основі електромеханічних компонентів являє собою інженерно-конструкторське рішення з наявністю електронних складових, розміщення яких можливо як в приводі, так і в так званій "секретної частини замку".
В іншому ж, це той же самий старий добрий ригельний замок. У більшості випадків хід ригелів електромеханічного замка забезпечується за рахунок роботи прежинного елементу і соленоїду (вірніше, його електромагнітної котушки), хоча в природі зустрічаються і замки з вбудованим мотором. Також загальновідомим є і те, що для забезпечення працездатності такого пристрою необхідно підключення його до електромережі або якого-небудь альтернативного джерела живлення.
Робота електромеханічного замку CISA
Принцип роботи електрозамку полягає в тому, що коли відбувається закриття дверної стулки, спеціальна пружина приводиться в робоче положення за допомогою взводного ригеля і в той же момент замикаючий ригель здійснює блокування дверей за рахунок входження в відповідну планку замку. Ці дії забезпечують досить надійну ступінь блокування дверей, таким чином перешкоджаючи поширеній методу злому, званого "віджиманням".
Процес зняття блокування дверей відбувається в разі подачі живлення на соленоїд, який виробляє скидання фіксуючого елемента пружини, яка втягує запірний ригель в початкове положення, тобто всередину корпусу замку.
Відмінною рисою електрозамків є наявність спеціальної кнопки відкриття, зазвичай розташованої на корпусі замку або з внутрішньої сторони дверного полотна. Із зовнішнього ж боку управління замком може здійснюватися за допомогою механічного ключа або керуючого сигналу.
Що ж стосовно встановлюються на замки з електромеханіки дверних ручок, то тут, безсумнівно, є з чого вибрати: до даного типу замків підходять натискні двосторонні, стаціонарні і рухливі (фалеві) ручки, яких на ринку сучасної дверної фурнітури представлена величезна безліч і кількість яких зростає з кожним днем, приносячи свіжі ноти і новомодні тенденції в усталений асортимент.
Все залежить від обраного користувачем типу інтер'єру / екстер'єру, смакових і колірних переваг, і, звичайно ж, величини кишені.