Замикаючі механізми для вхідних дверей сьогодні є надійні елементи захисту приміщення, здатні встояти при найрізноманітніших спробах злому (включаючи силовий вплив) і проникнення. На зміну перевіреним часом механічним замкам, впевненими кроками приходять електромеханічні побратими. Це закономірно і в жодному роді навіть логічно, зважаючи на швидко технологій. Для більшості людей вже добре знайомі такі різновиди замків, як:
- врізні.
- накладні.
- навісні.
Кожна модель замку відрізняється способом інсталяції на полотно двері. Найнадійнішими по праву вважаються замки з врізним способом установки. Накладні замки добре підходять для дерев'яних дверей, так як вони зберігають цілісність полотна. Навісні замки найчастіше використовуються на нежитлових приміщеннях (таких як хвіртки, гаражі, сараї, підвальні приміщення і т.п.).
Переваги електромеханічних замків
Головною перевагою електромеханічних замків є можливість управляти механізмом віддалено, використовуючи дистанційний пульт. Електромеханічні замки по типу кріплення діляться на:
- врізні. Підійдуть для установки на вхідні двері в квартири, приватні будинки, офіси, банківські установи, ангари і т.п.
- накладні. Широко застосовуються для установки на гаражні ворота, хвіртки, склади і т.п.
Великих успіхів в області розробки, продуманості і якісного виготовлення в електромеханіки домоглася італійська компанія Чіза. Розглянемо виразний замок від компанії і дізнаємося, чим він відрізняється від аналогів, пропонованих іншими виробниками.
Замок 14020 - представник лінійки основних замків, відмінною рисою є компактні розміри корпусу. Завдяки продуманій конструкції, замок елегантно встановлюється в дверне полотно врізним способом. Ідеально підійде для тонко-профільних дверей, зроблених з алюмінію або металопластику. Корпус замка виготовлений зі сталі, яка має антикорозійні властивості завдяки цинковому покриттю. Інші елементи такі як ригель, засувка, а також ролик - зроблені з латуні.
Монтаж накладного замку, простий алгоритм
Накладні замки вимагають іншого підходу для монтажу ніж класичні - врізні. Для того щоб встановити накладний замок, потрібно:
- зробити точну розмітку на дверному полотні.
- просверліть отвори для кріпильних елементів і виконати отвори для основної частини замку.
- закріпити основну частину корпусу механізму на дверному полотні використовуючи надійну кріпильну фурнітуру.
- закріпити на дверну раму відповідну частину замку (перед кріпленням варто також провести заміри і нанести розмітку).
- підвестиі підключити електрокабель до електромеханічного замку.
На території України, високою популярністю користуються різні моделі накладних замків. Модель CISA 1A630 - один з найпопулярніших прикладів якісного запірного елемента, який відмінно підійде для установки на дерев'яні дверні полотна, ворота і хвіртки. Варто відзначити, що товщина полотна для кріплення не повинна перевищувати 100 мм. Дану модель успішно використовують як всередині приміщення, так і зовні, завдяки цільному корпусу і якісно припасованим елементам механізму всередині вона не боїться впливу природних явищ. З особливостей замка, слід виділити універсальність установки - підходить як для лівосторонніх, так і правобічних дверей. Має відмінну опірність вібраційних навантажень, а також добре витримує механічні удари. Замок закривається за допомогою роторного ригеля. Завдяки останніх напрацювань, інженерний відділ компанії реалізував нову систему відкривання / замикання дверей практично безшумно.
Після того як проведена установка накладного замку варто перевірити швидкість спрацьовування запірного механізму. Якщо Ви все зробили правильно, тоді запірний механізм повинен відпрацьовувати без відчутних затримок.
Наступна модель, яку ми розглянемо створена для людей, які дуже серйозно ставляться до питання забезпечення безпеки приміщення. Електромеханічний замок від італійських майстрів - CISA 17685, це еталонне рішення світового рівня. Замок оснащений антивандальной системою, застосовується як основний елемент замикання вхідних дверей і легко інтегрується в спільну роботу з технологічно-просунутими системами безпеки з контролем доступу в приміщення. Завдяки високоякісним матеріалам виготовлення і суцільнометалевий корпус, точної підгонки всіх елементів механізму - замок може використовуватися зовні приміщення. Конструктивно в корпусі знаходиться чотири ригеля циліндричної форми з 18 мм кожен (виліт ригелів становить 30 мм), точок замикання в замку - три, а міжосьова відстань - 85 мм. У замку встановлена засувка, а також є можливість провести перекодування секретного коду замку. Дана модель по праву вважається однією з кращих представників у своєму класі і користується колосальною популярністю в світі.
А якщо Ви шукаєте більш скромну модель в плані характеристик, тоді придивіться до відмінного варіанта електромеханічного замка з врізним способом установки - Чіза 14010. Це універсальне рішення в компактному виконанні, яке ідеально підійде для інсталяції на пластикове, дерев'яне або металеве дверне полотно. Корпус моделі створений з матеріалу, який стійкий до впливу корозії і оброблений оцинкованої сталлю. Як і попередник, дана модель також може використовуватися як всередині приміщення, так і зовні. У замку є отвір під дверну ручку і самоблокується засувку. Як і на всі розглянуті вище моделі, на 14010 поширюється гарантійний термін обслуговування, який встановлений в 36 місяців.
Якщо Ви вирішили встановити електромеханічний замок, приділіть достатньо уваги процесу монтажу і організації безперебійного живлення для механізму. А за забезпечення безпеки приміщення подбає рішення від CISA!