У нашому повсякденному житті ми постійно зустрічаємося з циліндровими замками. Їх різноманіття обумовлене габаритними розмірами, товщиною корпуса механізму і конфігурацією запірного елемента - ригеля. Це значно розширює сферу застосування циліндрових замків і дозволяє застосувати їх практично в будь-якого роду дверях, хвіртках і конструкціях, що вимагають режими замикання.
Ну що об'єднує їх в одну групу циліндрових замків? Об'єднує насамперед принцип роботи і дві основні складові, це безпосередньо сам механізм замку і циліндр секрету. У цій статті ми спробуємо розібратися з порівняно невеликою, але найбільш важливою (що забезпечує секретність будь-якого замку в цілому) складової - циліндром.
Відразу визначимо, що сам замок є всього лише виконавчим механізмом руху запірних ригелів, а приводом їх в дію служить кулачок циліндру вставленого в замок. Крім цього саме конструкція циліндру забезпечує загальну секретність замку.
Як вибрати найкращий циліндр для замку? Як купити ідеальний цилиндр?
Відповідь на ці два питання буде проста - кращий і ідеальний циліндр - це той, який працює безперебійно, без закушування і прокручування, що володіє достатнім ресурсом експлуатації. Ці якості є більш притаманними виробам європейських виробників. У той же час сьогодні на ринку представлена величезна кількість циліндрів східно-азіатського виробництва, де за зовнішньою схожістю, досить симпатичною заготівлею ключа ховається низькоякісна диталізація серцевини, не дотримання заявлених допусків у виробі.
І ось ми підходимо до найголовнішої характеристиці якості циліндра - це його секретність. Це питання залишається найскладнішим в розумінні користувача, так як в його глибокому усвідомленні вже потрібні певні професійні знання. І все ж спробуємо хоча б поверхово описати саму ситуацію. Сучасні прогресуючі методики маніпуляційного несанкціонованого розкриття циліндрів, змушують виробників постійно покращувати якість і знаходити додаткові види їх захисту. У зв'язку з цим при начебто зовнішній схожості виробів є такий широкий діапазон цін на циліндри (від 800 до 8000 грн) і для правильного вибору сам користувач повинен визначиться з наступними постулатами:
- Необхідна ступінь захисту секретності об'єкта.
- Відповідність конструкції двері, замкового механізму заявлені вимогам.
- Наявність додаткових броненакладок, бронепластин підсилюють захисні властивості двері.
- Наявність сигналізації і камер спостереження.
Необхідно розуміти, що будь-який захист - це певний комплекс заходів і дрібниць в ньому не проглядається. В розумінні цього питання, будь-який виробник циліндрів відповідно випускає певну лінійку продукції в різних класах захисту і безпеки і вибір робить сам клієнт. Ми рекомендуємо в цій ситуації все ж звертатися за консультацією до професійних лок-майстрів.
Захист циліндрів
Крім відомих більш професійних методів розкриття циліндрів (бампінг, пікінг, фольга, імпресія і інші види відмичок) існує і банальний по своїй техніці і інструменту, злам циліндру або його висвердлюванням. Саме проти цих двох способів розкриття застосовують захист в вигляді броненакладок циліндрів. Основне завдання яких запобігти прямому доступу інструменту зловмисника до вашого циліндру. І в цій ситуації немає шансу заощадити. Необхідно розуміти що без правильної броні ваш самий секретний циліндр може бути зламаний за лічені хвилини, як звичайний східно-азіатський продукт. І гроші витрачені на його покупку не виправдають своє призначення. На високі класи захисту фахівці рекомендують врізні броненакладки з монтажем безпосередньо на корпус замку. На дерев'яні двері та конструкції середнього ступеня захисту зазвичай встановлюють броненакладки накладного типу монтажу і в першому або другому виборі необхідно розуміти, що крім форми, конструкції броні, матеріалу з якого вона виготовлена важливою деталлю є її правильна, професійна установка.
На жаль, все описане нами не є плодом чиїхось фантазій, а гірка повсякденність написана нашою реальністю.