Люди звикають до всього чим користуються, з чим мають справу. Дуже прикро і прикро, коли звична в використання річ виходить з ладу. Це доставляє крім неприємних відчуттів і якийсь дискомфорт в плані зручності. А якщо ламається те, чим ми користуємося щодня - отримуємо проблему з якої потрібно розібратися. До таких поломок відноситься і замок, той самий до якого ми звикли і під захистом якого провели щасливі і спокійні дні.
Ми стикаємося з різними видами замків, коли приходимо на роботу, додому, в гості або відкриваємо двері в під'їзд. Замки кодові механічні відносяться до надійних замків, але, як і всі в цьому світі у всього є свій час і свій ресурс. Навіть при дбайливої і правильної експлуатації жоден замковий механізм не зможе пропрацювати вічність. Наприклад, замок електромеханічний вважається просунутим в плані зручності використання завдяки своїм конструктивним особливостям. Замки італійського виробника CISA, зроблені монолітно і надійно. Їх по праву можна вважати антивандальними і не турбується за їх працездатність і надійність. Тип установки замку буває:
Отже, ситуація - потрібно поміняти зламаний замок, з чого почати? Для початку ми визначаємо який тип замка у нас був встановлений, що з ним сталося і чому, приймаємо рішення про його заміну на новий замковий механізм. Великою популярністю, заслужено користуються виробники Garda, CISA, Cipierre, Mottura. Про різновиди замків поговоримо далі, а зараз розглянемо послідовність наших дій для заміни зламаного замка.
Перший крок - визначаємо вид замку. Це може бути замок основний або додатковий. Відмінності між ними істотні, у основного замку управління засувкою відбувається при натисканні ручки, а сам запірний ригель часто керується ключем. Основний замок як правило встановлюють на рівні середини дверного полотна, це пов'язано із зручністю користування. Додатковий замок в своїй конструкції має тільки запірний ригель, а його установка виробляється найчастіше вище основного замку.
Другий крок - вибираємо механізм закривання. Для зручності перерахуємо всі доступні на ринку варіанти:
- циліндровий.
- під комірець.
- хрестоподібний.
- під ручку.
- двоключевой.
- сувальдний.
І останній, третій крок - робимо заміри технічних параметрів замку. Важливий момент! Параметри для зняття замірів у основного і додаткового замків будуть відрізняться.
Для основного замку ми робимо наступні виміри:
- міжосьової відстані.
- заміряємо бексет.
- ширину і висоту корпусу.
- ширину і висоту торцевої планки.
Для додаткового замка знімаємо такі виміри:
- бексет.
- ширину і висоту корпусу.
- ширину і висоту торцевої планки.
Для більш наочного прикладу розглянемо деякі різновиди замків докладніше.
Електромеханічний замок на батарейках
Такий тип замка широко використовується на дверях усередині приміщення, а також на вхідних дверях. Ідеально підхід як для лівосторонньої двері, так і правобічної. Особливістю даного замку є його міцність. Корпус замка виготовлений з нержавіючої сталі. Елементи корпусу при кріпленні на дверне полотно ідеально прилягають до нього, відсутність зазорів між замком і полотном збільшує міцність конструкції, роблячи її монолітною. Якісні замки пропонує виробник CISA. Накладний тип замка часто встановлюють всередині приміщення, це зручно і практично. Електромеханічні замки користуються популярністю у компаній. Часто подібний замок можна зустріти в офісних приміщеннях. А ось виразний тип електромеханічного замка ви можете зустріти на вхідних дверях. Варто відзначити наявність автономного живлення механізму. Завдяки наявності батареї, замок зможе справно виконувати свої функції навіть за умов перебою з харчуванням. Замки від CISA - це запорука безпеки і вашого спокою.
Замок механічний кодовий
Механічний кодовий замок - забезпечує відмикання дверей без використання ключа, за допомогою введення певного коду, заздалегідь виставленого в механізмі.
Кодові замки прийнято розрізняти за типами монтажу і відкриття.
Розглянемо тип монтажу кодового замка, він буває - навісним, врізним або прихованим. Навісний вважається найпростішим з пристроїв кодового механічного замка. Використовують в навчальних закладах, на паркінгах, приватних об'єктах з охороною. Врізний славляться простотою механізму, часто зустрічаються встановленим на територіях з охороною.
Для відкриття дверного кодового замка застосовують різні механізми, це може бути механічний замок або електронний тип. Якщо розглядати електронний тип, то його застосовують на вхідних дверях в особняки, елітні квартири. Вартість такого замку набагато вище, ніж у звичного нам механічного кодового замка через конструктивного рішення і начинки самого механізму.
Двері, в яких встановлено кодовий замок ми можемо зустріти в будь-якому спальному районі міста. Такі замки знайшли свою популярність досить давно. На ринку представлено чимало вариацій виконання такого механізму захисту. Також кодові механічні замки використовують в офісних приміщеннях, на складах, воротах і т.п ...
До переваг використання даного типу замку запишемо:
- комфорт повсякденного використання.
- немає необхідності носити з собою ключ, магнітну картку, брелок і т.п.
- надійність і довговічність внутрішнього механізму.
До недоліків слід віднести:
- встановлюються на під'їзди кодовий замки, прості у своєму виконанні.
- вводиться код (комбінацію натискання кнопок) можна підглянути.
- за рахунок використання на вхідних дверях багатоповерхових будинків, збільшується знос (западання) кнопок і лицьовій панелі.
- літні люди можуть забувати код.
Більш складні механізми встановлюють на сейфи, двері автомобіля.
А на чию користь зробити вибір - класичної механіки або останніх нароботок в електромеханічних замках вирішувати вам. Замки від Garda, CISA, Cipierre, Mottura вибирають успішні люди, для яких безпека і технологічність йдуть в ногу з часом.