В даний час все більшу популярність отримують електромеханічні замки різного призначення. Щоб більш детально зрозуміти ці вироби, необхідно зупиниться на самому визначенні електромеханічного замка. Перш за все, в більшості випадків, замок складається з 2-х основних складових - це виконавчий механізм (здійснює механічне закриття дверей) і контролер-пристрій подають сигнал на відкриття або закриття виконавчого механізму).
Різноманітність контролерів обумовлено нашої високотехнологічної дійсністю - це можуть бути різні магнітні картки, брелоки, транспондери, кодові панелі управління, біометріка і ін. Вибір контролера здійснює сам Замовник або інсталяторщік системи контролю доступу, згідно поставленому технічному завданню та забезпечення виконання умови секретності об'єкта. За принципом замикання і монтажу розрізняють наступні види електромеханічних замків.
Види електромеханічних замків
- по системі установки: накладного або врізного способу кріплення. Накладний спосіб монтажу, більш технологічний так як не вимагає, в більшості випадків, різноманітності інструменту майстра і може бути реалізований на вже встановлених дверей.
Але необхідно пам'ятати, що при силовий спробі злому дверей зусилля на себе буде сприймати не тільки ригель замку, а й перш за все саме кріплення накладного електромеханічного замку.
Врізні замки знайшли широке своє застосування на металевих, алюмінієвих і металопластикових дверях. Перш за все, при установці такого замку абсолютно не псується інтер'єр дверного полотна, так як сам механізм встановлюється всередині конструкції дверей або хвіртки. Підведення електричного живлення замка також проводиться всередині таких дверей.
- за принципом дії, поділяємо соленоїдні, (де замикаючим елементом є засувка замку) і моторні, (де в корпусі замку додатково розміщений електромотор, який здійснює рух замикаючих ригелів після отримання команди з контролллера). Врізні механізми електромеханічних замків, в залежності від типу дверей розрізняються своїми габаритними розмірами корпусу, ригелів та принципом замикання.
У більшості випадків ці замки мають додаткову можливість аварійного механічного відкриття, в разі проблем з подачею електроживлення.
Переваги електромеханічних замків
Незаперечний той факт, що сучасні системи контролю доступу практично не можливі без використання цих електромеханічних механізмів.
Постійне вдосконалення принципів роботи контролерів (біометрії, bluetooth сигнал) значно підвищують секретність, надійність роботи замків в цілому, роблячи несанкціонований доступ практично нездійсненним.
Важливою перевагою електромеханічних замків - є перш за все - зручність експлуатації. Немає необхідності носити не зовсім зручний сувальдний ключ. Його цілком замінить: картка, брелок, додаток на мобільному телефоні або біометріка. Крім цього, існують спеціальні системи електромеханічних замків дозволяють керувати процесом віддаленого доступу, і здійснювати блокування дверей приміщень в цілому.
Але поки що не існує на 100% ідеальних систем, тому треба бути готовим до певних особливостей роботи електромеханічних замків.
Недостатки електромеханічних замків
- безсумнівно один з недоліків системи електромеханічного замка є обов'язкова умова - наявність електричного живлення до механізму тобто в систему необхідно інсталювати блок безперебійного живлення.
- в соленоїдних електромеханічних замках - запірним елементом є - засувка яка забезпечує контроль доступу, але не гарантує стійкість до вандалізму конструкції дверей в цілому.
- необхідно визнати, будь електромеханічний замок завжди в ціні дорожче його механічного аналогу.