Працюємо з 09:00 до 20:00 пн.-пт.
Для прийняття кращого рішення саме у вашому випадку, ми повинні зроз..

Як можливо підвищити взломостійкість дверей?

Для прийняття кращого рішення саме у вашому випадку, ми повинні зрозуміти якими методами ми можемо посилити безпеку двері, а головне від яких видів зломів ми хочемо убезпечити приміщення. Звернемося до статистики і подивимося які двері найчастіше піддаються злому, звернемо увагу на слабкі місця в замках, дверних конструкціях і полотнах, визначимо який тип замка найкраще встановити. Дізнаємося в яких випадках краще встановити замок кодовий механічний.

Зрозуміємо чому не варто його інсталювати на вхідні двері квартири. Відповімо на питання - встановлюють чи кодовий замок на дерев'яне полотно і наскільки складно підібрати комбінацію цифр при спробі його злому. А також зрозуміємо, чим заслужив свою популярність такий вид захисту, як замок цифровий механічний. Торкнемося багато іншого цікаве і корисне з величезного світу замків і дверей.

Електро замок CISA

Отже, всі ми кожен день і десятки раз проходимо через дверні коробки, відкриваючи й закриваючи ту чи іншу двері. Не важливо які саме це двері - вхідні з вулиці в багатоповерхівку або особняк, внутрішні на поверсі в квартиру, кімнату. Відмінності дверей в їх виконанні, матеріалі виготовлення, надійності полотна, дверної коробки і механізмів захисту.

Розділимо двері на кілька видів:

  • дерев'яні.
  • металеві.
  • алюмінієві.
  • металопластикові

Почнемо з дерев'яних які дуже популярні в низькому і середньому сегменті на ринку і користуються великою популярністю у покупця. В основному такі двері ставлять у внутрішній частині будівлі. У такому приміщенні дверне полотно і коробка захищені від природних впливів таких як дощ, вітер, сонце, мороз і т.п. Якщо ж дерев'яні двері ставлять як вхідні в особняк, гараж, літній будиночок то матеріали виконання повинні бути серйозніше і часто обходяться дорожче.

Дерев'яні конструкції повинні бути оброблені хімічними засобами, після обробки якими дерево не буде легко вразливе до погодних явищ при зміні температури і вологості навколишнього середовища. Конструктивно дерев'яні двері можуть бути з цільного дерев'яного полотна з вибіркою під петлі і вирізом під замковий механізм. А також комбінованими (більш сучасними) із застосуванням металу в основі конструктивного рішення дверей і дверної коробки.

Про плюси і мінуси поговоримо далі, а зараз розглянемо металеві двері.

Дверей з металу варто приділити трохи більше уваги. Такі двері дуже практичні, а завдяки сучасним технологіям виготовлення, їх вага значно менше дерев'яних аналогів, а міцність часто вище. Металеві двері часто маскують під обшивку з дерева. Це робиться в плані естетики і для маскування надійності матеріалів полотна і самої конструкції від зломів. Подібні двері в ціновому еквіваленті будуть коштувати на порядок дорожче ніж дерев'яні. Металеві двері для повноцінної і надійного захисту, повинні бути обладнані якісними замковими механізмами. Наприклад, кодові механічні замки підійдуть до таких дверей ідеально.

Щоб підвищити безпеку дверної конструкції, товщина металу повинна бути не менше 1-2 мм., Такі параметри можна назвати мінімально-допустимими при виготовленні дверей. Якщо товщина металу менше 1 мм, такі двері взагалі не слід розглядати в якості надійного захисту приміщення. Ви б ризикнули зберігати матеріальні цінності або жити за дверима товщина металу у якій менше 1 мм? - Думаю відповідь буде очевидним. А от товщина в 4-5 мм., Вважається досить міцною. За таку конструкцію не страшно, вона виглядає серйозно і буде служити довгі роки. Важливо розуміти, що не можна вибирати двері за принципом «Чим товще метал, тим міцніше і надійніше двері». Тому що не існує дверей, які не можна відкрити, як і механізмів до які зламати. Навіть банки, сховища і інші важливі об'єкти не можуть мати 100% впевненості у своїй безпеці. Те, що придумав один чоловік для захисту, згодом зможе обійти іншою. Питання якості лежить в площині продуманості конструктивних елементів, замкових механізмів, використання якісних матеріалів.

Розглянемо, як ще можна збільшити стійкість до злому дверей. Якщо ми хочемо підібрати безпечне рішення ми можемо зробити наступне: встановити сигналізацію на двері, посилити її конструкцію (а також саму дверну коробку при монтажі за допомогою додаткових елементів кріплення), додати кілька замків з різними механізмами секретності (можна використовувати два замки в комбінації один циліндровий з ручкою типу CISA 56535 і один сувальдний додатковий типу Mottura 40751 або ж використовувати один двосистемний замок типу Mottura 54J797) в дверне полотно.

         Найбільш вдалими рішеннями будуть:

  • оснащення замкового механізм вертикальними тегами і девіатором.

Дво ригельний девіатор

  • додавання ребер жорсткості в дверне полотно (це дозволить посилити кути дверей при спробі їх відігнути, щоб потрапити до місць установки замку або його механізму).
  • при установці дверного полотна і коробки, прослідкуйте щоб не було широких просвітів між дверним полотном і каркасом навколо (це допоможе захистити двері при спробі вигнути або деформувати металевий лист).
  • варто встановити так звані пасивні ригеля, механіка яких заснована на заході в петлеву частина коробки (це забезпечить захист ваших дверей при спробі злому застосовуючи спосіб зрізання петель).

  • установка бронепластини на замок.

Кріплення бронепластини на замок

  • підсильте стіну навколо встановленої дверної рами (таке просте у виконанні рішення роблять для того, щоб зменшити, а іноді і зовсім виключити можливе силове дію на відрізок стіни-дверної коробки).
  • продумана установка наличників з металу з рівним приляганням до стіни (найнадійніший спосіб - це кріплення наличників по периметру дверної коробки в спеціально зроблених для цього поглибленнях). Такий нескладний спосіб допоможе захистити коробку від проникнення в пази стиків стіна-коробка.
  • щоб убезпечити ригеля від загинання їх всередину замку, рекомендується користуватися замками зі збільшеним опором до забивання ригелів (ви можете встановити додаткові захисні пластини в стіну куди входять ригеля або як варіант використовувати короба).
  • щоб уникнути відгинання притвору, дверне полотно щільно утаплівают в коробку (для цього використовують товстий лист металу, більш жорсткий профіль в самому каркасі на полотні і встановлюють ригелі групи).
  • установка накладки на дверне полотно (якісна броненакладка на замковому механізмі знижує швидкість доступу до нього і значно ускладнює потрапляння відмички в свердловину замку).

Броненакладка Azzi Fausto в розрізаному виді

За даними статистики, заснованої на кількості невдалих спроб злому - дверні полотна, зроблені з якісного металу, товщина якого не менше 2 мм., Знижують ризик вибивання дверей на 30%. Фахівці, що проводили аналіз зібраних статистичних даних по злому дверей, стверджують, що простіше з усіх видів замків, розкриття з використанням відмички піддаються сувальдові механізми. Щоб підвищити ступінь захисту такого замка, виробник замків в конструкції таких замків використовує (помилкові) пази на самих сувальдах, а також робляться помилковий паз на стійці хвостовика.

А ось за допомогою механічного впливу, простіше відкрити замковий механізм в основі якого лежить циліндр. В якості захисту від можливого механічного впливу на циліндр, застосовується броненакладка, що захищає корпус циліндра від вандального зламу. Щоб підвищити міцність циліндрового замку, роблять інсталяцію в корпусі циліндра твердосплавних штирів, зроблених з дуже міцних матеріалів. Також можна використовувати сталеві піни або встановити твердосплавну вставку помістивши її в середину ротора як додатковий захист від свердління.

Як крім вибору матеріалу полотна і дверної коробки ми можемо підвищити рівень взломоустойчивости наших дверей? Давайте розглянемо, що найчастіше зустрічаються в побуті замки - механічний і електронні.


Механічний кодовий замок

Цей тип механізму заслужив свою популярність завдяки невисокій вартості і якості виготовлення. Він дуже простий при установці на будь-яку поверхню, будь то дерево або метал. Принцип роботи такого замку вельми простий, натискаючи на кнопки кодового пристрою ми повинні ввести правильну послідовність цифр, після чого в рух приводяться ригелі, які відмикають запірну засувку, відкриваючи двері. До мінусів даного механізму варто віднести сам принцип відкриття, адже підібрати код для лиходія не надасть багато праці і не займе багато часу. Такий механізм ідеально підійде для багатоповерхових будівель, зважаючи на свою практичності кнопковий замок на під'їзд буде виконувати свої функції на 100%. Також можна розглянути установку кнопкового замку на хвіртку.

Встановлюючи такий замок слід пам'ятати про його переваги та недоліки в процесі експлуатації.

До переваг використання, віднесемо наступне моменти:

  • немає необхідності постійно носити з собою ключ (магнітний або класичний) боячись його втратити або забути.
  • ціна самого механізму і його обслуговування.
  • ремонтопридатність частин і їх доступність на ринку.
  • можливість самостійного зміна коду замка при необхідності.

З недоліків виділимо:

  • відносна легкість в підборі коду.
  • вводиться код можна підглянути.
  • простота злому замка через використання методу набору цифр без класичного елемента відмикання (мається на увазі ключ в звичному нам вигляді виконання або магнітний замок).
  • самі часто використовувані елементи замку (кнопки і панельки з набором) можуть швидко прийти в непридатність. Таке часто буває якщо в будинку або на підприємстві замком користується велика кількість людей і дуже багато раз на день.
  • код може бути переданий стороннім особам.
  • знос кнопок / клавіш може спростити завдання злому злочинцеві.
  • часті зміни кодів можуть бути незручними, а іноді важкими для людей у ​​віці.
  • реальним рівнем небезпеки можна вважати випадкових перехожих.
  • часті зміни кодів можуть бути незручними, а іноді важкими для людей у ​​віці.
  • реальним рівнем небезпеки можна вважати випадкових перехожих.
  • самі часто використовувані елементи замку (кнопки і панельки з набором) можуть швидко прийти в непридатність. Таке часто буває якщо в будинку або на підприємстві замком користується велика кількість людей і дуже багато раз на день.
  • код може бути переданий стороннім особам.
  • знос кнопок / клавіш може спростити завдання злому злочинцеві.


Кодовий замок на електроніці

Коли ми порівняємо кодовий замок на електроніці з його старшим кнопковим побратимом, то перше що ми точно зможемо виділити у електронних - це зовнішня привабливість і сучасність. Як і старший брат, кодовий замок на електроніці простий за своїм принципом виконання і один в один схожий за призначенням. Якщо замки кодові механічні давно і впевнено йдуть в минуле, то замок на електроніці можна зустріти практично в кожному будинку (якщо не під'їзді).

Давайте звернемо увагу, на що слід звернути увагу при виборі замка на електроніці:

  •     наявності розблокування замка за допомогою магнітної мітки.
  •     функції домофона.
  •     для зручності використання у вечірній і нічний час, бажана функція підсвічування у клавіш.
  •     захист корпусу і его елементів від впливу навколишнього середовища (вологи, зміни температури і т.п.).
  •     замок повинен постійно бути підключений до джерела живлення і мати акумулятор в своїй конструкції. Якщо відключити джерело живлення, замок розблокується і двері буде відкрита.

Це зручно, економить ваш час. При бажанні можна встановити додатково камеру на корпус замку, а в приміщенні екран з виведенням зображення перед дверима. Опція корисна і трохи підвищує рівень безпеки від несанкціонованого входу в приміщення.

Розглянемо принцип роботи замка на електроніці. Для того щоб привести в рух засув замку, на його електромагніт повинен надійти імпульсний сигнал. А таке можливо тільки в одній комбінації - код на мітці (ключі) повинен збігатися з кодом, вшитим в пам'ять приймача сигналу. На самому зовнішньому пульті (ключі) немає ніякої електроніки управління. Воно призначене лише для прийому сигнальних імпульсів, які відправляє приймач. Коли відправлений код з приймача збігається з інформацією, вшитий на мітці - замковий механізм починає рухатися і дозволяє відкрити двері. Щоб закрити такий замок, досить просто відпустити двері (тоді скінчено повинен бути авто доводчик) або притиснути її до дверної рами.

Підводячи підсумки, можемо з упевненістю сказати, що ніякої замковий механізм, так само як і суперсучасні технології не можуть на 100% забезпечити вашу двері від злому. Але якщо дотримуватися наведених в статті прикладів - на що варто звернути увагу при замовленні та встановлення захисту, можна значно підняти рівень взломоустойчивости дверей. Безпека понад усе.


Схожі статті

14.05.2021
Класичне виконання, тривала експлуатація та надійність кожного елеме..
Українські виробники механічних замків
07.06.2021
Безліч пропозицій на ринку механічних замків обумовлено жорсткою кон..
У чому перевага замків Revolution Pro?
08.06.2021
З кожним днем, новим відкриттям і авантюрними на перший погляд ідеям..
У яких випадках не варто використовувати електромеханічні замки?
18.06.2021
Електромеханічні замки все частіше можна зустріти в самих різних міс..
Де найчастіше застосовуються електромеханічні замки в Україні
31.07.2021
Механізми, встановлені на вхідних дверях квартир в багатоповерхових ..
Ключі для перекодування замка, не всі знають для чого вони потрібні

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре