Конкуренція - це завжди добре, а суперництво за пальму першості виробництва механічних замків в світі - величезний плюс для споживача! Можна довго розмірковувати і згадувати, з чого все починалося, як розвивалося і до чого прийшло. Ми підемо іншим (прагматичним) шляхом - розглянемо кращих з кращих. Розставимо пріоритетність при виборі, і зможемо визначити які ж бренди заслуговують звання - «народний улюбленець зі світовим ім'ям» серед механічних замків.
При складанні топ-учасників, ми будемо спиратися на наступні критерії:
- знатність бренду.
- країна виробник.
- поширеність по світу.
- впровадження нових розробок.
- запатентовані технології.
- рівень секретності механізмів.
- співвідношення ціна якість.
В кінці підіб'ємо підсумок, який допоможе нам вибрати механічний замок виходячи від наших фінансових можливостей закінчуючи нашими потребами щодо забезпечення безпеки. А також виділимо деякі поради при виборі механічного замка.
Механічні замки купити легко, але вибрати складно
Так в чому складність вибору? - Відповідь проста: на прилавках магазинів зараз представлено стільки продукції, що середньостатистичний покупець просто губиться в асортименті товару. Не малу роль в цьому зіграли і пропозиції від швидкозростаючих брендів Піднебесної. Звичайно, назвати поганими топові китайські механічні замки можна, але до прийнятного рівня надійності їм ще далеко. Тому в топ не ввійдуть твори китайських майстрів. Серед популярних брендів, що виробляють механічні замки є нам добре знайомі імена і такі що не часто потрапляють на слух через різні моментів.
Топ-10 виробників механічних замків в світі:
- Abloy. Країна: Фінляндія. Лінійка замкових механізмів широка, починаючи від простих моделей і закінчуючи моделями еліт-класу. З огляду на внутрішній «фарширування», ціна влаштує далеко не кожного покупця.
- Cisa. Країна: Італія. Напевно, один з найпопулярніших брендів не тільки в світі, але і в нашій країні. Зарекомендував себе з хорошого боку в плані ціна / якість. Довговічність використаних матеріалів дійсно вражає. А запатентовані технології тільки прикрашають великий ряд товарів притягаючи все нових і нових покупців.
- Abus. Країна: Німеччина. Відмінною рисою бренду, є його увагу до функціональності, а тут вона дійсно на високому рівні. З недоліків - важко придбати за адекватну вартість в нашій країні.
- Cipierre. Країна: Італія. З плюсів - дуже популярні в середньому і бюджетному сегменті, якісна збірка, непоганий функціонал за свої гроші. З недоліків - не дуже широка лінійка продукції.
- Kale Kilit. Країна: Туреччина. Непогано зарекомендували себе в плані надійності за прийнятною ціною. Часто встановлюються на приватні будинки. З недоліків - за аналогічну вартість можна вибрати механічний замок більш високої якості.
- Mottura. Країна: Італія. Ще один топ механічних замків з комбінованими механізмами. З плюсів - висока надійність, малий відсоток браку. Висока міцність матеріалів, доступна ціна. До недоліків можна віднести дуже великий попит на дорогі моделі, деякі реально складно купити.
- Securemme. Країна: Італія. Черговий представник Апеннін, що прославився надійністю замків при спробах вибивання. Механізми зазвичай ставлять на броньовані двері. Також замки добре протистоять силового впливу. З недоліків - випуск невеликими партіями, накручена ціна.
- Ельбор. Країна Росія. Популярний бренд серед механічних замків врізного типу. З плюсів - надійні і не дуже дорогі механізми. З мінусів - великий відсоток браку.
- Garda. Країна: Чехія. Випускають як повноцінні механічні замки, так і додаткові. У своїй ціновій категорії це топ за свої гроші. До мінусів важко щось віднести, так як орієнтація продукції - до середнього класу, а за таку вартість знайти щось краще дуже складне завдання.
- Tesa. Країна: Іспанія. Висока якість збірки, унікальні розробки запірних механізмів. Ціна.
Купити механічний замок - нюанси вибору
Представлений вище топ-10 рейтингу світових виробників механічних замків показав нам, що в будь-якому вигляді є свої за і проти. Але також ми побачили і відомих виробників, чия продукція цінується далеко за межами первісного місця реєстрації бренду.
Серед усіх представлених 10 брендів, кращими за співвідношенням ціна якість є: Cisa, Mottura і Cipierre. Саме три топ бренду пропонують краще співвідношення ціни і якості. А бренди Cisa і Mottura, широко відомі в нашій країні.
Поради при виборі механічних замків:
- вибирайте механізми у яких як мінімум три, а ще краще п'ять ригелів або з додатковим замком, наприклад Garda 0260. Це додасть надійності і допоможе витримати велике навантаження. Більша кількість ригелів складніше перепиляти.
- візуально вибираючи замок, огляньте його з усіх боків. На замку не повинно бути люфтів, зовні і внутрішнє замок повинен відчуватися монолітно.
- віддаючи перевагу сувальдних замків, переконайтеся, що кількість можливих комбінацій в ньому налічує не менше 1.5 млн.
- якщо у вас двері з невисоким рівнем взломостойкості, то купувати для неї елітний механічний замок немає ніякого сенсу.
- завжди вибирайте замки від відомих брендів, так - вони дорожче, але і рівень збірки, якість підгону елементів (зовні так і всередині), самі матеріали виготовлення - незрівнянно на вищому рівні. А порівнювати секретність механізму китайського замку зі світовим брендом - марна трата часу.
- для того, щоб бути спокійним за своє майно - вибирайте замки якомога вищого класу безпеки і з середнім рівнем секретності.
Пам'ятайте, що якісний механічний замок - це залежність його вартості від рівня захисту, яку він забезпечує.