Працюємо з 09:00 до 20:00 пн.-пт.
Як самостійно замінити циліндр?Кожен з нас часом стикається з різним..

Як правильно вибрати тип, розмір циліндру, і як його самостійно замінити?

Як самостійно замінити циліндр?

Кожен з нас часом стикається з різними побутовими клопотами, для виконання яких необхідно отримати консультацію фахівця або самостійно розібратися що до чого.
У другому випадку ми починаємо пошук оптимальних і простих шляхів для вирішення нашої задачі. То вікна відрегулювати, то на кухні кран підкрутити, а буває і більше «тонка» робота, як, наприклад, заміна циліндра в дверному замку.
На перший погляд це здається важким і довгим процесом, але якщо попередньо підготуватись, то не все так страшно, як здавалося до початку роботи. Якщо замок механічний, це зробити не дуже важко.
Тут головне підібрати відповідний циліндр з оптимальним секретом.
Адже саме від серцевини замка буде залежати секретність всієї механіки замкового механізму. А далі, як кажуть - справа за малим.
Потрібно підготувати інструменти - викрутки: пряму або хрестоподібну (якщо ви вибрали циліндр з максимальним рівнем безпеки, то, можливо стане в нагоді комплект «зірочок»).
Бажано щоб викрутки були різних розмірів.
Місце гвинту кріплення циліндру
Отже, приступаємо: відкручуємо болти-кріплення на замку (будьте готові до довгого «викручування»: кріпильні болти досить довгі і часом сидять дуже щільно) - робимо це акуратно і уважно, щоб при вилучуванні циліндра не вискочив пружина, яка знаходиться у верхній частині механізму . Можливо у вас на замку встановлені броненакладки, або просто декоративні накладки на циліндр, їх теж потрібно зняти.
Якщо потрібно зняти дверну ручку - знімаємо, не забуваючи про гвинтах під нею.
Тут може стати в нагоді викрутка з діаметром трохи менше. Відкрутивши болти, знявши з полотна накладки і ручку, підготовчі роботи закінчені. Тепер штовхаємо старий циліндр шляхом вдавлення основи на себе і акуратно витягуємо його через відкритий отвір. Якщо робимо цю роботу вперше - можна розглянути відмінності між циліндрами: старим і новим.
Думаю, це буде цікаво для молодого покоління і тим, хто цікавиться механікою в принципі.
Адже це справжній витвір мистецтва. Уявіть собі, що колись такі циліндри люди робили своїми руками: починалося все, звичайно, з дерева, а далі кераміка, пластмаса, метал і різні сплави, які збільшують міцність матеріалів для виготовлення.
Схема циліндру Mottura Champions PRO
Перше, на що швидше за все ви зверніть увагу - це універсальність розмірів старого і нового циліндра. Це зроблено не просто так - існує загальний стандарт розмірів циліндрів в залежності від замків і сфери їх застосування, незалежно від того, простий це механічний замок або електромеханічний замок. Тут все індивідуально.
Але, повернемося до нашого завдання: знявши старий циліндр, відкладаємо його в сторону, а новий перед встновленням варто перевірити. Перевірка не складна - ключем, вставленим в циліндр, перевіряємо плавність його ходу в механізмі.
Якщо прокрутка проходить легко, без докладання зусиль - можна приступати до встановлення циліндру. На що варто звернути увагу? Подивіться в дверну щілину, звідки був витягнутий старий циліндр, чи немає там сторонніх предметів (у дерев'яні дверні полотна часто потрапляють шматочки стружки від дерева, пилу, а якщо двері старого зразку - ви можете там зустріти утеплювач, обезшумуючий наповнювач і т.п.) .

Якщо все чисто, не поспішаючи вставляйте новий циліндр в отвір до упору. Якщо ви все зробили правильно, варто перевірити чи збігся язичок нового циліндру з механізмом замку. Перевіряємо наступним чином - вставляючи ключ, не поспішаючи його прокручуємо.
Якщо язичок виходить з механізму рівно, не чути потріскувань або інших звуків - все зроблено правильно і установку нового циліндра можна вважати успішною. А якщо у вас не провертається ключ, то варто звернути увагу на положення нового циліндру.
Спробуйте трохи його змістити вперед або назад для відцентрування, підібравши правильне положення, при цьому не перестаючи провертати ключем туди-назад. Отже, ми замінили циліндр. Далі нам потрібно його зафіксувати болтами: закручуємо їх рівно, максимально щільно до основи. Встановлюємо назад захисну фурнітуру.
У тому випадку, якщо довелося знімати ручку, вставляємо її назад і прикручуємо з нижньої сторони. Ось з таким не хитрим, але в той же час уважним підходом ми змогли самостійно замінити циліндр.

Як правильно вибрати розмір циліндру?

Якщо ви задавалися таким питанням, значить вам необхідно врахувати кілька нюансів, інакше вибір розміру циліндру може перетвориться на справжній головний біль. Отже, що ми маємо - дверне полотно, в ньому вже встановлений замок, при цьому замок або просто циліндровий (типу CISA 56535) або 2-х системний замок (типу Mottura 54J797). Ви хочете в ньому поміняти циліндр, а щоб зробити це максимально точно, вам необхідно зняти старий циліндр, розкрутивши кріплення на торці дверного полотна (один довгий болт). Для цього використовуємо викрутку на «-» або «+» і робимо замір довжини циліндру. Варто звернути увагу на те, що довжина циліндру - це один з трьох параметрів. Якщо у вас нове дверне полотно і в ньому ще не встановлений замок - приготуйте лінійку або рулетку. Необхідно зробити виміри товщини дверного полотна. Заміри зазвичай проводять посередині полотна, там, де буде встановлений замок. З першим параметром розібралися.

Як вимірювати циліндр

Другий, не менш важливий параметр, який слід враховувати - це симетричність розташування вирізу для замка на торці дверної коробки. Уважно подивіться, чи симетрично у вас на циліндрі розташований гвинт кріплення замку. Якщо симетричність не дотримано, то логічно, що сам циліндр повинен бути з точних вимірах, а не просто обраний на око або за симетричними параметрами. І останній параметр - це тип закривання / відкривання циліндра.

Тут можливі варіанти, наприклад: циліндр відкривається з одного боку ключем, а з іншого боку - за допомогою «вертушки». Або по обидва боки використовується ключ. Це вже потрібно дивитися з боку практичності у використанні. Вище перераховані три основних параметри, за якими підбирають розмір циліндра. Важливо пам'ятати і про естетичну складову підбору циліндра до дверного полотна.

Циліндр ключ-ключ Mottura Champions PROЦиліндр ключ-шток Mottura Champions PROЦиліндр ключ-вертушок CISA Astral S

Так, наприклад, циліндр, у якого довжина буде менше, ніж товщина дверного полотна, буде кидатися в очі через виду «утопленого» механізму всередині і не зможе коректно працювати в парі з броненакладкой. Так і навпаки - якщо довжина циліндра буде більше самого полотна, такий циліндр буде не пропорційним і швидше за все вам не підійде. Тому важливо приділити максимальну увагу під час замірів довжини, врахувати можливі нюанси і зробити правильний вибір.

Адже ми стикаємося з вибором розміруциліндра не тільки в механічних замках, які встановлюємо в міжкімнатні або парадні двері, а й при установці в механічні замки для шафок в роздягальнях.


Який тип циліндру вибрати?

При ремонті, заміні або установці дверей перед нами стоїть питання якості, практичності, зручності і в той же час довговічності використання циліндрових механізмів в дверних полотнах.

Який вибрати? На що звернути увагу? З чого почати?

Пропоную для початку запам'ятати, що циліндри поділяють на два типи. циліндри:

  • дискові;
  • пінові;

Почнемо з дискових циліндрів, які можна уявити в парі з ключем, який має просту, так звану, «зубчасту» конструкцію. Такий тип серцевини вважається простим за сьогоднішніми мірками. Зараз можна легко зустріти дискові циліндри, які не бояться високих або низьких температур, бруду і навіть вологість їм не страшна. Настільки просунулися технології за сотню років. Не будемо надто сильно акцентувати увагу на минулих механізми захисту дискових циліндрів, поговоримо про сучасні.

Отже, сучасний дисковий циліндр захищений від відкривання відмичками та досить забезпечений від злому бампінгом. Так, сучасним дисковим циліндрам не страшні навіть такі методи, як висвердлювання (за рахунок використовуваного в механізмі сплаву металу та надійності кріплення при установці) або вибивання (продуманість конструкції і елементів). Також складно зробити дублікат ключа під сучасний (якісний) дисковий циліндр. А все тому, що для дубліката потрібна унікальна автентична карта, на якій зберігається інформація про секрет вашого замку. Тому, зберігайте її в надійному місці.

Пінові циліндри користуються більшою популярністю ніж дискові. Якщо дискові циліндри представлені загальною групою, то пінові циліндричні механізми діляться на підкатегорії, а саме:


  • звичайні пінові системи;
  • системи з «фінгер» пінами;
  • з магнітними пінами.


Якщо дивитися сумарно по всіх трьох категоріях, то вибір циліндру починається від дешевих (далекі від якісних) до дорогих (із застосуванням сучасних технологій виготовлення). Відзначимо також надстійкість і безпеку таких циліндрів. Саме за цими параметрами пінові циліндри знайшли свою популярність.


Для прикладу візьмемо простенький піновий циліндр, а саме циліндр британського типу. У конструкції такого циліндра застосовується тільки один ряд пінів, а в ключі «нарізка» знаходиться тільки по одній стороні. Напевно, одним з головних достоїнств британського замку є його ціна - він відносно недорогий в порівнянні з тими, що ми розглянемо далі. Але такі циліндри досить легко піддаються злому (їх легко можна висвердлити або просто вибити). Тут навіть якість матеріалів виконання не допомагає, так як навіть при витратах на матеріали, сам секрет механізму перебувати на низькому рівні.

Схема ключа Mottura Champions PRO


Якщо розглядати більш складні пінові механізми, то вони відрізняються навіть на око, побачивши ключ до циліндру. Він має плоску форму, з нарізкою з безлічі ямок, що розташовуються по обидва боки на ключі. В циліндрах такого типу збільшено число рядів, на яких розміщені піни, до двох або трьох. А їх розташування знаходиться на різних площинах, що набагато збільшує безпеку серцевини.


Для прикладу візьмемо ключі циліндру CISA RS3 S і циліндру Mottura Champions PRO.

Приклад як вигладя ключ CISA RS3 SВид ключа для циліндру Mottura Champions PRO

Таким чином піновий механізм з таким типом ключа більш захищений від можливості злому із застосуванням відмичок і дорівнює практично нулю. Є і більш наворочені, важкі у виконанні пінові механізми, їх принцип роботи полягає в тому що використовуються звичайні а також додаткові «фінгер» піни. До відзначення «фінгер» пінов від звичайних циліндрів можна віднести наявність пінів, які працюють в іншій площині, а сам ключ крім ямок має ще й нерівну лінію, за допомогою якої і відбувається рух пінів в один ряд.


Найбільш дорогим, але в той же час якісними в плані збереження можна вважати циліндри з магнітними пінами. Їх кількість може варіюватися від одного до восьми. Конструкції такого типу містять магніти, які вбудовані як в сам циліндр, так і в ключ. Особливістю такої побудови є магніти, розташування яких знаходиться під різними кутами по відношенню один до одного. Таким чином, магнітні поля магнітів виходять з різним напрямком і тільки з ключем, на якому магнітні поля розташовані в правильному порядку, циліндр дозволить відімкнути замок.


Але так само хочемо в черговий раз нагадати що при всій секретності циліндрових механізмів, у них є свої слабкості, з цього ми наполегливо рекомендуємо встановлювати броненакладки врізного типу на циліндровий механізм.


Резюмуємо: представлені види пінових і дискових замків мають більш високу ступінь секретності, також до них складно підібрати ключ і зробити дублікат без автентичної карти, на якій зберігаються дані про секрет механізму (нагадаю, що така карта поставляється разом з циліндром). Виробники постійно намагаються удосконалити свої напрацювання в процесі виготовлення циліндрів. Наприклад, механічний замок на хвіртку у дворі дачного будинку c хорошим захистом може убезпечити периметр вашого володіння, відлякуючи злодіїв і людей з намірами до вчинення незаконних дій з вашим майном. Пам'ятайте - купуючи якісні замки з циліндрами, ви піднімаєте рівень безпеки дорогих вам людей або важливих об'єктів інфраструктури бізнесу.




Супутні товари

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре