Спершу розберемося з визначенням, що ж таке бронепластина і що саме вона з себе представляє.
Отже, бронепластина - це металева смуга прямокутної форми, зазвичай з певної марки сталі, що характеризується високою твердістю і що пройшла цикл термічної обробки. Залежно від варіанту застосування, це може бути, як сталь, загартована до рівня певних показників, так і сплав сталі з додаванням якого-небудь елементу, який здатний збільшити показник її загальної твердості.
Застосування бронепластини
У найбільш поширених випадках броньовану пластину встановлюють в глибині дверного полотна на певній відстані від зовнішнього листа перед корпусом замку. Можливий варіант установки бронепластини, коли вона монтується на зовнішньому металевому листі, але з внутрішньої сторони. Варіант установки бронепластини в цілому сильно залежить від її геометричних розмірів і виду, а також від типу дверної конструкції і форми замкової "кишені". Спосіб установки бронепластини також може варіюватися в залежності від виробника або фахівця, що проводить її установку.
Види бронепластин
На сьогоднішній день розрізняють такі типи бронепластин як універсальні і вузькоспеціалізовані, їх відмінність полягає в тому, що другий тип бронепластин розробляється і встановлюється на певну модель або марку дверного замку. Крім того, на ринку представлені і так звані "штатні" бронепластини - ними деякі виробники комплектують замок за замовчуванням.
Існує кілька версій того, яка товщина пластини вважається кращою і надійнішою Переважна більшість обивачів переконані, що, чим товще пластина - тим краще, адже таку бронепластину істотно довше і набагато складніше обробляти. Але, насправді, в більшості випадків товщини пластини в 2-3 мм достатньо, адже встановлена бронепластина такої товщини помітно підвищує складність злому дверного замку методом висвердлювання, а зайва товщина буде вже надлишковою. Так як не в кожнії конструкції дверей існує необхідний проміжок між корпусом замку і зовнішнім листом металу.
Бронепластина захищає не тільки від висвердлювання
Крім захисту деталей механізму, за рахунок фіксованого розміру ключової свердловини, бронепластина оберігає від відкриття методом свертишем і інших вандальних інструментів зловмисників. При цьому слід зазначити, що кріплення або установка бронепластини не обов'язково повинна бути жорсткої фіксації, а скоріше навпаки.
До слова сказати, бронепластина в ряді випадків все-таки піддається висвердлюванню, однак цей процес займе досить тривалий період часу і буде супроводжуватися значним рівнем шуму, що, в свою чергу, приверне непотрібну увагу оточуючих.
Таким чином, підвівши підсумки, можна з впевненістю стверджувати, що застосування бронепластини в дверній конструкції абсолютно виправдано і доцільно з точки зору підвищення загальної безпеки та збереження особистого майна і матеріальних цінностей.