Питання збереження матеріального майна в цілісності й недоторканності, так само, як і питання забезпечення особистої безпеки від зорі існування людської цивілізації до наших днів був і продовжує залишатися неймовірно гострим і актуальним.
І якщо з особистою безпекою є безліч прийомів і способів її досягнення і забезпечення, то у випадку з збереженням матеріальних цінностей справа складається дещо інакше, так як тут "поле діяльності" обмежене, в основному, периметром дверного отвору, тобто кількісним і якісним виконанням дверного полотна і його додаткових деталей у вигляді замку, циліндру, наявності або відсутності підведеної сигналізації, броньованих пластин, броненакладок і деяких інших елементів.
Ця стаття покликана освітити таку недооцінену багатьма користувачами, але дуже важливу частину захисту дверей від проникнення методом фізичного злому, як броненакладка.
Типи броненакладок
Загальновідомим є той факт, що категорія броненакладок розділяється на два типи:накладні і врізні. Кожен з них має свої переваги, конструктивні особливості і недоліки.
Що таке броненакладка?
Що ж, розглянемо їх детальніше, але спочатку спробуємо зрозуміти, що ж таке броненакладка, чому її роль настільки важлива і для чого вона використовується. Отже, броненакладка - це металева, цільнолита, нерухома деталь часто циліндричної форми зі скошеними краями, яка встановлюється безпосередньо на циліндр.
Єдиною рухомою частиною броненакладки є та частина, в яку входить ключ для відмикання. Матеріал, з якого виготовляють броненакладки - загартована і легована сталь різної твердості (до речі, питання твердості сталі є одним з тих, які формують якість броненакладки - чим вище твердість сплаву, тим, відповідно вище міцність накладки, що безпосередньо впливає на її ціну). Значить, з визначенням розібралися, тепер розглянемо для початку броненакладки накладного типу. Такі накладки, на відміну від броненакладок врізного типу, характеризуються більш простим способом монтажу.
В основному, для їх для їх встановлення, необхідно в дверному полотні висвердлити декілька отворів для кріплення стяжними гвинтами і вже після цього броненакладку закріпити. Перевагою такого типу накладок є те, що така броненакладка підійде для встановлення на двері будь-якої товщини. Такий спосіб кріплення загрожує і деякими недоліками - таку броненакладку легше демонтувати (збити).
Перейдемо до броненакладкок з врізним способом установки. Такі накладки традиційно вважаються більш надійними в плані забезпечення безпеки, а процес їх монтажу трохи ускладнений, якщо проводити паралель з броненакладками накладного типу: на відміну від накладних, для установки врізних броненакладок використовують стягжні гвинти і часто попередньо підготовлені "противовзломні тарілки", що притискають броненакладку безпосередньо до матеріалу, з якого виготовлена зовнішня сторона дверного полотна.
Як правило, такий процес монтажу є більш трудомістким, що можна віднести до недоліків. Але, на противагу цьому, відмінною рисою в плані підвищеної надійності таких накладок є велика опірність до висвердлюванню і збивання.
Для чого потрібна броненакладка?
Як би там не було, підбиваючи умовну риску під цим невеликим оглядом, можна з відповідальністю заявити, що незалежно від того, броненакладка якого типу встановлена - врізного або накладного, з її наявністю підвищення рівня опірності дверей до злому збільшиться в кілька разів, що стане суттєвим перешкодженням і значно ускладнить, а в деяких випадках зробить роботу для зловмисника нездійсненною.