Найчастіше в житті трапляються обставини, коли ключ від вхідних дверей буває забутий де-небудь, залишений через забудькуватість, відданий для використання найманим майстрам - ремонтникам,
персоналу з прибирання приміщень, втрачений дитиною або просто скомпрометований. В такому випадку виникає реальна загроза для відкриття житла і розкрадання майна і обивачеві доводиться шукати рішення і приймати екстрені заходи по відновленню безпеки житла і збереження матеріальних цінностей. Іноді люди роблять найрадикальнішим чином - змінюють личинку замка або навіть замок повністю. Але не завжди в цьому є така необхідність. У цій статті ми розповімо, як можна уникнути головного болю, пов'язаного із заміною замку і самостійно провести зміну секрету замкового механізму на прикладі перекодування замків CISA та MOTTURA. У лінійці обох виробників присутні також замки сувальдного типу, в яких також є можливість перекодування сувальдного механізму.
Процедура перекодування замків
У тому випадку, якщо користувач має один із замків MOTTURA або CISA, які мають можливість зміни секрету замка, достатньо всього лише купити ще один, новий, комплект ключів до замку і докласти трохи часу і зусиль для відновлення власної безпеки. Зазвичай новий комплект ключів включає в себе монтажний ключ, упаковку з нових ключів, інструкцію і Г-подібний інструмент для проведення перекодування.
Винятково важливим моментом при проведенні процедури перекодування замка є суворе дотримання всіма пунктами інструкції, яка зазвичай йде з комплектом ключів, але, в разі її відсутності, її можна без проблем скачати з просторів всесвітньої павутини Internet. Там же, при виникненні необхідності, можна ознайомитися і з відеороликами, присвяченими проведенню цієї процедури. У той же час слід зазначити, що до системи замку з перекодуванням кожна компанія йшли своїм шляхом.
Перекодування замку CISA
CISA - одна з перших компаній реалізувала систему перекодуваня замку з торця дверей. З середини 90-х років інженери CISA використовували систему Cambio Facile. Особливістю цієї системи була наявність додаткового ключа перекодування жовтого кольору. Наступним поповненням замків цього функціоналу стала система New Cambio Facile. Починаючи з кінця 2000-х років і до сьогоднішнього часу вона успішно експлуатується в замках цієї серії. Конструктори CISA вдосконалили і полегшили до мінімуму процес перекодування замку. Тим самим дозволивши звичайному користувачеві самостійно виконувати цю операцію буквально протягом однієї хвилини при відкритих дверях.
Перекодування замку Mottura
Mottura - основною ідеєю зміни ключа користувача конструктори Mottura пропонували в своїх замках замінний блок сувальд, новим набором ключів. Заміна проводилася з внутрішньої сторони дверей, для чого встановлювалася спеціальна декоративна змінна накладка. Операція демонтажу і монтажу нової нуклії, хоча була і не складна але вимагала від власника початкову слюсарну освіту, тобто вміння користуватися викруткою. У той же час при своїй надійності, вона ще застосовується і експлуатується до сих пір. З появою замків серії MyKey, Mottura перейшла на більш технологічну систему перекодування. Поворотом спеціальної кнопки на торці замку і певною маніпуляцією, заміна ключів користувача стала зручнішою.
Слід загострити увагу, що перші замки цієї серії йшли з додатковими блоками ключів серії "Y". Але після певної модернізації механізму замки MyKey стали випускатися з наборами ключів серії "J", які можна застосувати й для сучасних замків і для більш застарілих замків серії "Y". Набори додаткових ключів серії "Y" можна застосовувати лише до механізмів цієї ж серії. Вже більше 10 років експлуатація замків Mottura MyKey довела свою надійність і безперебійність роботи при значно збільшеному рівні секретності ключа.
Отож
Загалом, замки CISA і Mottura ми наполегливо рекомендуємо для установки і майбутнього використання, так як їх лінійка замків з можливістю проведення самостійного перекодування, надійність і якість перевірена десятиліттями і мільйонами користувачів самих різних категорій по всій земній кулі.